Osvětlení ložnice

Osvětlení ložnice

Noční stolek s lampičkouOsvětlení ložnice je velice důležité. Vhodné osvětlení by nemělo být příliš jasné a nepříjemné pro vaše oči. Díky správnému osvětlení můžete navodit příjemnou a relaxační atmosféru.

Vhodné osvětlení záleží především na tom, zda ložnice slouží pouze ke spánku, nebo zde trávíte většinu svého volného času. Mezi hlavní požadavky na osvětlení patří nejen intenzita a jas, ale je velice důležité, aby světlo nezkreslovalo barvy.

Základní je centrální osvětlení. To by mělo být více tlumené. Záleží pouze na vás, které osvětlení si vyberete jako centrální. Obecně se však doporučuje, abyste si nepořizovali jeden velký lustr, který budete mít zavěšený na stropě, ale je vhodnější si pořídit více lampiček s možností regulace intenzity osvětlení.  Dříve, než si vyberete osvětlení, je dobré si rozvrhnout, které osvětlení bude opravdu to hlavní, centrální, a které budou jen doplňkovým zdrojem světla. Pokud se tedy rozhodnete pro lustr, je vhodné si pořídit ještě nástěnná světla.

Osvětlení ložniceSvítidla orientační. Ty jsou vhodné večer, když se chcete pohybovat po pokoji a zbytečně nerušit svého partnera. Díky nízké spotřebě jsou vhodné zejména LED svítidla.

Svítidla k lůžku, neboli lampičky jsou dalším důležitým osvětlením, které nesmí v žádné ložnici chybět. Nejčastěji se jedná o lampičky, které jsou umístěné vedle postele na nočním stolku. Oblíbené jsou především ty, u kterých je možné regulovat záření. Jiné osvětlení je možné připevnit na stěnu nad postel. Světlo by nemělo být příliš ostré, jinak by vás brzo při čtení mohly bolet oči. Ideálním zdrojem jsou LED diody. Ty vám poskytnou dostatek osvětlení a jejich spotřeba energie je nízká. Navíc je jejich provozní teplota nízká. Nemusíte se tedy bát se světlem manipulovat.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.