Postele

Postele

PostelV dnešní uspěchané době je velký důraz kladen na kvalitu spánku. S tím úzce souvisí také to, na čem spíte. Tedy na posteli. V současnosti je na trhu velká nabídka nejrůznějších postelí. Jak si ale vybrat tu správnou?

Postel se skládá ze tří hlavních částí. Jedná se o kostru postele, rošt a matraci. Správný výběr každého z nich rozhodně není dobré podcenit. Cena průměrně kvalitní postele se pohybuje od 13 do 18 tisíc korun. Pokud však chcete investovat do opravdu kvalitní postele, cena se může snadno vyšplhat přes 25 tisíc korun.

Délka postele je velice důležitá. Špatný výběr postele může totiž negativně ovlivnit i vaše zdraví. Například, kdyby byla postel příliš krátká. Minimální délka postele by se měla rovnat výšce člověka plus nejméně 25 cm. Šířka by se potom měla pohybovat kolem 80 centimetrů. Pokud si však vyberete postel širší, 90-100 cm, budete mít při spánku mnohem větší pohodlí.  Samozřejmě, u dětských postelí jsou rozměry menší.

PostelLidé si často kladou otázku, zda si koupit postel s čelem nebo bez něj. To záleží pouze na vašem uvážení a na velikosti vaší ložnice. Pokud máte ložnici menších rozměrů, je vhodnější si zakoupit postel bez čela. Čelo je nejen krásným doplňkem, který dodávání posteli zajímavého vzhledu, ale také chrání před průvanem. Co se týče zábradlí nebo bočnic, ty jsou vhodné pak u dětských postelí.

Rám postele se dnes vyrábí ze dvou hlavních materiálů. Jedná se o kov a o dřevo. Kovové postelové rámy jsou rozhodně pevnější a vydrží vám delší dobu. Dřevěné rámy postelí vypadají přirozeně a hodí se opravdu do všech ložnic.

Vaše postel však nemusí být obyčejná. Dnes jsou na trhu nejrůznější postele, které si můžete nastavit tak, aby se vám dobře spalo nebo relaxovalo. Některé postele vás dokonce mohou namasírovat a pomoci se tak zbavit bolesti zad nebo kloubů.

Postele si můžete pořídit jednoduché nebo s úložným prostorem. Úložný prostor je velice praktický, neboť do něj můžete vložit peřiny, náhradní povlečení nebo peřiny a mnoho dalšího.

Jak vidíte, na trhu si je opravdu z čeho vybírat.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.