Postele

Ložní prádlo

Zelené ložní prádloAby se nám v posteli dobře spalo, musíme mít také to správné ložní povlečení. Naši předkové si museli vystačit většinou jen s bavlněným povlečením, dnes však již máme na výběr z celé řady materiálů a můžeme si tak vybrat, které je pro nás to nejlepší.

Nejrozšířenějším typem je bavlněné povlečení. Je velice oblíbený zejména proto, že bavlna je materiál, který je velice jemný k naší pokožce, je měkký a výbornou prodyšnost. Bavlna je také pevná, takže déle vydrží a také stálobarevná. Dalo by se říci, že se jedná o naprosto dokonalý typ povlečení, který nemá chybu. Jednu bychom však našli. Bavlna je materiál, který se snadno mačká a vyžaduje proto po vyprání vyžehlit.

Dalším rozšířeným typem je saténové povlečení. To vám při spánku zaručí opravdové pohodlí. Tento typ povlečení se vyrábí z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Materiál je opravdu pevný a také trvanlivý. Navíc je jeho velkou předností to, že se nemusí žehlit. Na trhu si však můžete pořídit také saténové povlečení, které je vyrobené z polyesteru. Takové povlečení je více lesklé a na posteli vypadá opravdu velice dobře. Díky tomu, že je polyester je dosti chladivý materiál, je toto povlečení vhodné spíše do horkých letních nocí. Polyester je ovšem více náchylný k poškození.

Fialovo-bílé ložní prádloMezi další typy ložního povlečení, které nejsou vůbec náročné na údržbu, je krepové povlečení. Klasický krep se vyrábí z 100% bavlny. Právě proto povlečení měkké, prodyšné a pružné.

Flanelové povlečení je zase oblíbené díky své velké hřejivosti. Proto se k tomuto typu povlečení vracíme především na zimu. Stejně jako krepové povlečení, i to flanelové je vyrobeno z 100% bavlny. Má stejné vlastnosti jako bavlna a navíc je velice hebká a příjemná na dotek.

Velice oblíbené je ložní prádlo vyrobené z mikrovlákna. Mikrovlákna jsou vyrobena z polyesteru, který na dotek připomíná hedvábí. Ložní prádlo z mikrovlákna v létě příjemně chladí a v zimě naopak udržuje teplotu. Navíc si jej můžete pořídit na přijatelnou cenu.

Polybavlna je směs bavlny a polyesteru. Prádlo je mnohem lehčí a prodyšnější. Díky vhodnému materiálu rychle schne, málo se mačká, takže se nemusí vůbec žehlit. Velkou výhodou je také cenová dostupnost.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.