Postele

Matrace

MatraceChcete si pořídit novou matraci a nevíte si rady, na co se při výběru nejvíce zaměřit? Naše stránka vám ochotně poradí.

Výběr správné matrace je velice důležitý. A to nejen pro kvalitní spánek, ale také pro vaše zdraví. Opravdu kvalitní matrace by vám měla vydržet více jak deset let. Odborníci ovšem radí, že je vhodné matraci po deseti letech vyměnit.

Existuje celá řada nejrůznějších matrací. Říci, která matrace je nejlepší, není možné. Každému vyhovuje něco jiného. Někdo dává přednost pružinám, někdo saze volí pěnové matrace nebo sendviče. Výběr rozhodně nijak neuspěchejte. Přeci jen na vybrané matraci budete spávat každou noc po několik let.

Výběr té nejvhodnější matrace je ovlivněn několika kritérii. Jedná se především o podklad neboli rošt, váhu uživatele, tuhost matrace, výšku matrace a také výší peněz, které chcete do matrace investovat. Vše o roštech se dozvíte na následující straně.

Většina výrobců dnešní matrace rozděluje do 4 kategorií podle tuhosti:

  • Tuhost 1 – jedná se o nejměkčí typy matrací, jež jsou nejčastěji vyrobené ze studené nebo líné pěny.
  • Tuhost 2 – jde o nejrozšířenější skupinu matrací. Naleznete zde taštičkové a sendvičové matrace, matrace ze studené pěny nebo biopěny. Některé matrace mohou být latexové.
  • Tuhost 3 – pro lehčího člověka může být příliš tuhá. Pro těžšího člověka pak tato matrace může působit jako příjemný střed.
  • Tuhost 4 – tato matrace je určena především pro těžké váhy. Patří sem zejména pružinové matrace, některé typy sendvičových matrací a některé typy matrací ze studené vlny.

MatraceExistují také tzv. partnerské matrace, které se vyrábějí v kombinacích tuhostí 2 a 3. Ty totiž nejvíce vyhovují velkému množství zákazníků.

Výška matrace je také velice důležitá. Podle informací prodejců, lidé nejčastěji vybírají postel o výšce 16 až 24 cm. Matrace, které jsou vysoké 10 cm až 15 cm jsou spíše vhodnější pro občasné přespávání. Obecně je možné říci, že vysoká matrace může mít i méně kvalitní podklad.

Kvalitu matrace ovlivňuje také cena, kterou do matrace chcete investovat. Čím je vyšší cena matrace, tím by měla být také kvalitnější. To ovšem vždycky platit nemusí.

Při výběru té nejvhodnější matrace se raději poraďte s prodávajícím, který vám s výběrem pomůže a poradí. Důležití je si uvědomit, že na novou matraci je nutné si zvyknout. To může trvat i několik týdnů. Takže ji v případě nespokojenosti okamžitě nezavrhujte.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.