Postele

Peřiny

Peřina plněná peřímNezbytnou součástí každé postele jsou peřiny, polštáře či deky. Ale jaké jsou nejlepší?

Podle názorů našich babiček, je nejlepší mít peřiny plněné peřím. Pokud si zakupujete peřiny plněné peřím, je důležité se ujistit, zda je peří certifikované kvůli praní a sterilizaci. Obecně platí, že čím více je peřina naplněna peřím, tím více hřeje. Opravdu kvalitní péřové peřiny se řadí peřiny naplněné 100% prachovým peřím.

Pokud se rozhodnete péřovou peřinu prát, měli byste vědět, že potřebujete větší pračku o objemu kolem 8-9 kg. Dále je nutné, aby vaše pračka obsahovala program přímo na praní peří. Při praní rozhodně nepoužívejte žádné klasické přípravky, ale pouze ty, které jsou určeny přímo pro peří. Pokud chcete mít peřiny krásně načechrané, je dobré při praní vložit do bubnu 2-3 tenisové míčky. Po vyprání je možné nechat peřiny usušit v sušičce nebo venku na sluníčku.

Přikrývky z umělých materiálůDalším typem jsou přikrývky vyrobené z umělého vlákna. Ty jsou oblíbené především díky své jednoduché údržbě. Mezi jejich další přednosti patří jejich tenkost, která ovšem pokrývkám neubírá na jejich hřejivosti. Některé jsou dokonce tak promyšlené, že jedna strana peřiny hřeje více a je tedy vhodná do zimního období, a druhá strana pokrývky hřeje méně a je tedy vhodná pro letní období. Umělá vlákna jsou ušita tak, že mají co nejmenší mezery a žádný roztoči se v peřinách neudrží. Tyto přikrývky je možné bez problémů prát v pračce. Pro alergiky jsou pak určeny pokrývky s antialergenní úpravou.

Mezi další často používané materiály, kterými se plní peřiny, patří ovčí vlna. Ta se může pochlubit obrovskou hřejivostí a příznivě působí na lidskou pokožku.  Má ale celou řadu nevýhod. Rozhodně by se jim měli vyhnout lidé, kteří mají alergii na zvířecí srst a roztoče. Navíc se ovčí vlna velice špatně udržuje.

Velkým problémem v peřinách jsou roztoči. Ty naleznete jak v péřových duchnách, tak i v pokrývkách z ovčí vlny. Roztočům se daří v peřinách především proto, že se na nich zachycují částečky odumřelé kůže, kterými se roztoči živí. A jak se tedy roztočů zbavit? Nejlepší je peřiny nechat vyvětrat alespoň 2x týdně a jednou za čas nechat vyvětrat také matrace. Nejvhodnější je to přes zimu, kde lůžkoviny promrznou a roztočů se tak zbavíte přirozeným způsobem.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.