Postele

Rošt do postele

Postelový roštAby váš spánek byl příjemný a klidný, musí vámi vybraná matrace ležet na tom správném roštu. Právě kvalitní rošt a matrace jsou základem opravdu dobré postele. Zatímco matraci je nutné po několika letech vyměnit (doba se pohybuje kolem 10-ti let), kvalitní rošt vám může vydržet na celý život.

Výběr toho správného roštu však není žádnou hračkou. Při výběru rozhoduje celá řada věcí, jako hmotnost, výška, věk, pohlaví a v neposlední řadě také zdravotní stav uživatele. Při výběru je velice důležitý také zvyk.

Při výběru si musíte položit několik základních otázek. První z nich je váš věk. Čím jste starší, tím potřebujete více opory v oblasti beder. Máte-li problém s pohybem, pak byste si měli pořídit rošt s nastavitelnou tvrdostí. Pokud máte problém s natékáním končetin, jsou pro vás vhodné rošty, které umožňují úpravu v nohou. A tak podobně.

Postelový roštJaké vlastnosti by měl kvalitní rošt mít? V první řadě je nutné, aby rošt dobře odváděl vlhkost a dobře větral. V opačném případě by v matraci mohli vznikat plísně a roztoči.  Dobré také je, aby byl rošt tvořen více pružnými lamelami. Ty totiž umožňují rovnoměrné rozložení váhy a tím také zaujmutí té správné polohy při spánku. Nejlepší rošty umožňují nastavení tvrdosti a to v oblasti beder nebo zdvižení spodní a horní části postele. Můžete si tak nastavit rošt podle vašich požadavků.

Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně jej rozkládá. Pokud však máte silnější matraci, většinu váhy si rozprostře sama a tak na rošt moc práce nezbývá. Opačná situace však nastává v případě, kdy je matrace slabší. V takovém případě, je rošt velice důležitý.

Na trhu jsou k dostání nejrůznější typy postelových roštů. Na výběr máte z pevných laťkových, složených nebo pružných lamel. O jednotlivých typech se více dozvíte na následujících stránkách.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.