Rošt do postele

Lamelové rošty

Lamelové roštyV současné době jsou nejrozšířenějším typem lamelové rošty. A proč jsou vlastně lamelové rošty nejlepší? Protože mají celou řadu velkých předností. Umožňují neustálou ventilaci matrace, odpařují vlhkost a prodlužují její životnost. Současně také podporují správnou polohu těla. Zajišťují tak nejen klidný, ale také zdravý spánek.

Vybrat si můžete z široké škály lamelových roštů. Ty se rozdělují na pevné, polohovací nebo motorové lamelové rošty. O polohovacích a motorových lamelových roštech se dočtete na následujících stránkách. Teď se však zaměřme na lamelové rošty pevné.

Lamelové rošty mívají rám a k němu jsou přichyceny lamely. Čím více je lamel, tím lépe, neboť rošt musí být opravdu odolný a matrace se nesmějí prohýbat. Kvalitní rošt by měl obsahovat minimálně 28 pružných lamel.

Lamely se vyrábí v různých šířkách a v různých vzdáleností od sebe. Většinou se vyrábějí z bukového dřeva nebo umělých materiálů. Některé rošty mají v těch nejvíce namáhavých zónách zdvojené lamely, které mají nastavitelnou pružnost.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.