Rošt do postele

Laťkové rošty

Laťkový roštLaťkové rošty se řadí mezi tzv. pevné rošty. Tyto rošty se vyrábí z rovných dřevěných latí. Mezery mezi jednotlivými latěmi by však neměly být větší než 4 centimetry. Na to si při výběru laťkových roštů dejte velký pozor.

Jedná se o rošty, které naleznete v každém obchodě. Patří totiž do základní nabídky obchodů, které se prodejem postelí a postelových roštů zabývají. Velkou výhodou je nízká pořizovací cena a také vzdušnost.

Často se laťkové rošty vyrábí ze dřeva borovice nebo smrku. Toto dřevo je velmi měkké, dobře se s ním pracuje a vydrží velkou zátěž. Laťkové rošty vyrobené z těchto dvou typů dřeva mají většinou nosnost do 130 kg.

Tento typ roštů je vhodným podkladem především pro pružinové nebo pěnové matrace s vyšším jádrem. Dlouhodobě se však nedoporučuje laťkové rošty kombinovat s pěnovými matracemi, které se rychle opotřebují, a doba jejich životnosti je tak krátká.

O webu

Naše webová stránka věnována ložnicím. Dozvíte se zde vše o postelích a poradíme Vám, na co se zaměřit při výběru roštu a matrace. Dále Vám dáme rady, jaké osvětlení je nejvhodnější do ložnice, aby se vám v ní příjemně spalo a navodilo klidnou atmosféru. Budete vědět, jaké typy postelových roštů si můžete pořídit a které jsou nejvhodnější. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde, na našich internetové stránce věnované ložnicím.